13-yuzyildan-21-yuzyila-yunus-emre-b1f-48.jpeg
13-yuzyildan-21-yuzyila-yunus-emre-b1f-48.jpeg

13. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Yunus Emre

İndirim Oranı : %30 İndirim
KDV Dahil : ₺155,00
İndirimli : ₺108,50
KDV Dahil : ₺108,50
Barkod : 9789755747910

 

Yazarı            : Ejder Okumuş

Çevirmen       : 

Sayfa Sayısı  : 224

Çilt Tipi          : Karton Kapak

İç Kağıt          : Kitap Kağıtı

 

Boyut            :  13,5x21

Yûnus Emre, sözüyle, diliyle, edebiyatıyla, olaylara bakış açısıyla, tefekkürü ve felsefesiyle ölümünden yedi asırlık büyük bir zaman geçmesine rağmen, tüm dünyada etkili bir biçimde mesajının güçlü varlığını hissettirmek­tedir. İyi bir şair, düşünür, dil ustası ve gözlemci olduğu anlaşılan Yûnus Emre, toplumların bir yandan pek çok imkân elde ettiği, bir yandan da özellikle derin eşitsizlik, haksızlık ve mağduriyetler­le karşı karşıya kaldığı küreselleşme sürecinde insanlığa kardeşlik çağrıları sunmaktadır.
Yûnus Eme bir bunalım toplumu insanı; bir zor zamanlar dü­şünürüdür. O, sıra dışı zamanların ortaya çıkardığı sıra dışılığıyla düşüncesini 13. ve 14. yüzyıllardan 21. yüzyıla haykırabilmiş, gönderebilmiştir.

Yûnus Emre, döneminin sosyal, kültürel, siyasal, ekonomik ve eğitimsel şartlarına bir cevaptır. Bu öyle anlamlı bir cevaptır ki, onun mesajlarının muhataplarını o günün insanlarıyla sınırlanmak­tan da alıkoymuştur.

Elinizdeki kitap, Yûnus Emre hakkında farklı yazarların kaleminden çıkmış çeşitli yazılardan meydana gelmektedir. Yazılarda Yûnus’un pek çok yönünü görme imkânı bulmaktayız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR