ateizm-kendi-paradigmasiyla-yuzlesiyor-886cc7.jpeg
ateizm-kendi-paradigmasiyla-yuzlesiyor-886cc7.jpeg

Ateizm Kendi Paradigmasıyla Yüzleşiyor

İndirim Oranı : %30 İndirim
KDV Dahil : ₺130,00
İndirimli : ₺91,00
KDV Dahil : ₺91,00
Barkod : 9786258314441

 

Yazarı            : Sami Amiri

Çevirmen       : Mehmet Ali Kılınç

Sayfa Sayısı  : 188

Çilt Tipi          : Karton Kapak

İç Kağıt         : Kitap Kağıtı

Boyut            : 13,5x21

Yeryüzü ve sema, son yüzyılda insanoğlunun birçok cüretkâr söylemine şahit oldu. Bu söylemlerin en büyüğü ve pervasızı ise Yaratıcı’nın varlığının inkârı idi. Tanrı öldü hezeyanı, önceden cahilin dahi dillendirmeyi cehalet sayacağı bir safsata iken, bu asrın kayda değer düşüncesi oluverdi.
 
Modern gelişmeler, sonsuz uzayda katedilebilmiş mesafeler, mükemmel insan bedenini taklitle yapılan imitasyonlar, insanoğluna çocukça bir özgüven verdi. Okyanusun derinliklerine, uzayın nihayetine hatta kendi bedenine karşı cahil olanı cesaretlendirdi. İşte bu cesaret, acı bir nisyana ve şaşırtıcı bir cürete dönüştü. Beşeriyet, Tanrı’nın varlığına dair çeşitli sorgulamalara maruz kaldı; art niyetli sorulara muhatap oldu. Elbette bu sorulara sayısız cevap verildi ancak şimdi aradan çekilme vakti…
 
Elinizdeki eserde Dr. Sami Amirî ateist düşüncenin öncülerini aynanın karşısına oturtacak, kendileri soracak ve kendileri cevaplaya(maya)cak. Biz de onların çelişkilerini, aynadaki akislerinden okuma fırsatı bulacağız. Böylece Sami Amirî kitaplığının ikinci kitabı olarak bu eser yeni ufuklara kapı aralayacak.
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR