elmunteha--4f9f-.jpeg
elmunteha--4f9f-.jpeg

El-Münteha - Fusûsu'l-Hikem Üzerine Bir Çalışma

İndirim Oranı : %50 İndirim
KDV Dahil : ₺295,00
İndirimli : ₺147,50
KDV Dahil : ₺147,50
Barkod : 9789755746258

 

Yazarı            : Ahmet Bican

Çevirmen       : Ayşe Beyazıt

Sayfa Sayısı  : 589

Çilt Tipi          : Karton Kapak

İç Kağıt         : Kitap Kağıtı

Boyut            : 13,5x21

XV. ve XVI. yüzyıllardaki tasavvufî anlayışın en belirgin özelliği "Ekberiyye mektebidir." Bu anlayışın sonucu olarak o dönemin önde gelen mutasavvıfları tarafından kaleme alınan eserlerde, bu ekolün temel kaynakları tercüme ve şerh edilmiştir. Bunun en güzel örneklerinden biri de İbnü'l-Arabî'nin Fusûsu'l-hikem'ini baştan sona şerh eden ikinci dönem Fusûs şârihlerinden Müeyyedüddîn Cendî'nin Fusûs şerhine Mehmed Yazıcıoğlu'nun el-Müntehâ adlı bir ta'likat yazması ve kardeşi Ahmed Bîcan'ın da bu ta'likatı Türkçe'ye tercüme etmesidir. Müntehâ, Dâvûd Kayserî'nin Fusûs Şerhi'nden sonra bilinen ilk çalışmalardan biridir.
Muhyiddîn İbnü'l-Arabî'nin Fusûsu'l-hikem'inin ilk Türkçe tercümesi olması ve müntesibi olduğu "Bayramiyye tarikatı silsilesi"ni vermesi bakımından önemli olan Ahmed Bîcan'ın Müntehâ'sı, dönemin fikrî ve tasavvufî yapısını günümüze yansıtması açısından dikkate değerdir.
Hüseyin Vassaf'ın ifade ettiği gibi, Yazıcıoğlu kardeşlerin "eserleri, erbâb-ı aşka mürşidlik hizmetini görmektedir."

Etiketler
El-Münteha, El-Münteha -, El-Münteha - Fusûsul-Hikem, El-Münteha - Fusûsul-Hikem Üzerine, El-Münteha - Fusûsul-Hikem Üzerine Bir, El-Münteha - Fusûsul-Hikem Üzerine Bir Çalışma, El-Münteha - Fusûsul-Hikem Üzerine Çalışma, El-Münteha - Fusûsul-Hikem Bir, El-Münteha - Fusûsul-Hikem Bir Çalışma, El-Münteha - Fusûsul-Hikem Çalışma, El-Münteha - Üzerine, El-Münteha - Üzerine Bir, El-Münteha - Üzerine Bir Çalışma, El-Münteha - Üzerine Çalışma, El-Münteha - Bir, El-Münteha - Bir Çalışma, El-Münteha - Çalışma, El-Münteha Fusûsul-Hikem, El-Münteha Fusûsul-Hikem Üzerine, El-Münteha Fusûsul-Hikem Üzerine Bir, El-Münteha Fusûsul-Hikem Üzerine Bir Çalışma, El-Münteha Fusûsul-Hikem Üzerine Çalışma, El-Münteha Fusûsul-Hikem Bir, El-Münteha Fusûsul-Hikem Bir Çalışma, El-Münteha Fusûsul-Hikem Çalışma, El-Münteha Üzerine, El-Münteha Üzerine Bir, El-Münteha Üzerine Bir Çalışma, El-Münteha Üzerine Çalışma, El-Münteha Bir, El-Münteha Bir Çalışma, El-Münteha Çalışma, - Fusûsul-Hikem, - Fusûsul-Hikem Üzerine, - Fusûsul-Hikem Üzerine Bir, - Fusûsul-Hikem Üzerine Bir Çalışma, - Fusûsul-Hikem Üzerine Çalışma, - Fusûsul-Hikem Bir, - Fusûsul-Hikem Bir Çalışma, - Fusûsul-Hikem Çalışma, - Üzerine, - Üzerine Bir, - Üzerine Bir Çalışma, - Üzerine Çalışma, - Bir, - Bir Çalışma, - Çalışma, Fusûsul-Hikem, Fusûsul-Hikem Üzerine, Fusûsul-Hikem Üzerine Bir,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR