Günümüz Hadis Problemleri
Günümüz Hadis Problemleri

Günümüz Hadis Problemleri

İndirim Oranı : %30 İndirim
KDV Dahil : ₺300,00
İndirimli : ₺210,00
KDV Dahil : ₺210,00
Barkod : 9789755746722

 

Yazarı            : Yavuz Köktaş

Çevirmen       : 

Sayfa Sayısı  : 432

Çilt Tipi          : Karton Kapak

İç Kağıt         : Kitap Kağıtı

Boyut            : 13,5x21 

 

Dün olduğu gibi bugün de hadîs ve sünnetle ilgili pek çok soru sorulmaktadır. Düne baktığımızda konuyla alâkalı “Hadîs Fetvâları” adında bir literatür bile oluşmuştur. Bugün de aynı ivmede hadîsle ilgili sorulara cevap verilmekte, bu alanda kitaplar yazılmakta, internet ortamında siteler kurulmaktadır. Bu kitap, karşılaştığımız ve sorulması muhtemel sorulara bir cevap arayışı neticesinde ortaya çıkmıştır. 

Özellikle medya tartışmalarında bahis konusu olan hadîs ve sünnetin sağlıklı bir zeminde ele alınmadığı, bunun da bir kafa karışıklığına sebep olduğu görülmektedir. Bu çalışmanın amacı, hadîs ve sünnetle ilgili gündemde olan ve merak edilen sorulara kısa ama doyurucu cevaplar verebilmektir. Bununla birlikte, okuyucunun tartışmalardan faydalanabilmesi için az da olsa hadîs ilminin altyapısına sahip olması gerekmektedir.

Bu çalışma tamamen usûl, tarih, literatür ve anlama çerçevesinde hadîs problemlerinin incelenmesine tahsis edilmiş olup hadîs usûlüyle ve günümüz hadîs problemleriyle alâkalı seksen yedi soruya cevap aranmış ve verilmiştir. Bu sorular özellikle günümüzde sıkça sorulan ve hadîsten şüphelenmenin sebebi olarak ileri sürülen iddiaları kapsamaktadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR