kitabul-gayat--d73b-.jpeg
kitabul-gayat--d73b-.jpeg

Kitabu'l-Gayat : İbnü'l-Arabi'de İbareden İşarete İşari ve Gai Yorum

İndirim Oranı : %30 İndirim
KDV Dahil : ₺180,00
İndirimli : ₺126,00
KDV Dahil : ₺126,00
Barkod : 9786258314182

 

Yazarı            : Osman Nuri Karadayı

Çevirmen       : 

Sayfa Sayısı  : 256

Çilt Tipi          : Karton Kapak

İç Kağıt         : Kitap Kağıtı

 

Boyut            : 13,5x21

Muhyiddin İbnü’l-Arabî’nin başta el-Fütûhâtu’l-Mekkiyye olmak üzere pek çok kıymetli eseri vardır. Bununla beraber çok sayıda eseri günümüze gelememiştir. Bazı eserlerinde ise aidiyet problemi bulunmaktadır. İbnü’l-Arabî literatüründe henüz neşri yapılmayan eserlerin tespiti kadar aidiyet meselesi de önem arz etmektedir.
Elinizdeki bu kitapta İbnü’l-Arabî’nin müstensih nüshaları günümüze gelen nadir eserlerinden biri olan Kitâbu’l-Ğâyât, Osman Nuri Karadayı tarafından konu edilmiştir. Günümüze kadar neşri yapılmayan bu risalenin aidiyeti, üslubu, nüshaları ve muhtevası incelenerek tahkikli neşri ve tercümesine yer verilmiştir. Bu risaleyi muhteva bakımından özgün kılan en önemli husus İbnü’l-Arabî’nin işârî ve gâî yorumların odak noktası olan ibare ve işaret münasebetini ele alması, “İşaret ibarededir.” ilkesi çerçevesinde yorumlar içermesidir.
İbnü’l-Arabî’nin kendi eserlerini listelediği el-Fihris ve el-İcâze’de ismi yer alan bu risalenin üslup ve muhteva bakımından da kendine ait olduğu anlaşılmaktadır. Böylece büyük bir sûfî ve mütefekkir olan İbnü’l-Arabî’nin bir risalesi gün yüzüne çıkmış olmaktadır
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR