Zen ve Tasavvuf Işığında Kendini Bilmenin Yolu
Zen ve Tasavvuf Işığında Kendini Bilmenin Yolu

Zen ve Tasavvuf Işığında Kendini Bilmenin Yolu

İndirim Oranı : %30 İndirim
KDV Dahil : ₺110,00
İndirimli : ₺77,00
KDV Dahil : ₺77,00
Barkod : 9789755744865

 

Yazarı            : Ahmet Gürbüz

Çevirmen       : 

Sayfa Sayısı  : 158

Çilt Tipi          : Karton Kapak

İç Kağıt         : Kitap Kağıtı

Boyut            : 13,5x21

İnsanoğlunun karşı karşıya bulunduğu en temel insanî/varoluşsal felsefi sorun, varlığa anlam bulma, onu anlamlandırma sorunudur. Bu bağlamda, insanlık tarihi sürecinde bu temel soruna çözüm arama çerçevesinde, üzerinde yoğunlaşılmış ve büyük oranda uzlaşmaya varılmış ya da ulaşılan benzer sonuç görünümündeki bir yöntem olarak, “kendini bilme” kadîm yönteminden söz edilebilir. Buna göre; varlığın anlamına, insanın varlığını anlamlandırmasına ya da gerçek varlığa ancak yine insanın kendini bilmesi böylece bir yol, bir yöntem olduğu gibi; aslında aynı zamanda ulaşılacak amaç ve sonuçla da ilintili görünmektedir. Bir başka anlatımla, insan, varlığı anlamlandırmak için kendini bilmek zorundadır ve aynı zamanda, insan, kendini bildiğinde ya da kendini bilmekle birlikte varlığın anlamını, gerçek varlığı da bilmiş olmaktadır.

 

Varoluşumuzun nihaî gayesi; Rabb’i bilip anlamak, O’nun çağrısına karşılık vermektir. Bu nihaî gayenin gerçekleştirilmesi için, insanın, kendini bilmesi gerekir. Kendini bilmenin yolu’nun temel yöntemi ise ‘farkında olmak’tır. Farkında olmak için; içeride ve dışarıda olup bitenin, olduğu gibi ve maddî ya da manevî hiçbir müdahalede bulunmaksızın izlenip bilinmesi ve tanınması yönünde kavrayış ve yeğleme mevcut olmalıdır. Bir diğer ifadeyle; yapılması gereken tek şey, kendisi aracılığıyla yolu kavrayacağımız bilgi ışığında hakikate tanıklık ederek teslimiyet göstermektir. Sonrası artık yol ve yolculuktur. 

Etiketler
Zen ve, Zen ve Tasavvuf, Zen ve Tasavvuf Işığında, Zen ve Tasavvuf Işığında Kendini, Zen ve Tasavvuf Işığında Kendini Bilmenin, Zen ve Tasavvuf Işığında Kendini Bilmenin Yolu, Zen ve Tasavvuf Işığında Kendini Yolu, Zen ve Tasavvuf Işığında Bilmenin, Zen ve Tasavvuf Işığında Bilmenin Yolu, Zen ve Tasavvuf Işığında Yolu, Zen ve Tasavvuf Kendini, Zen ve Tasavvuf Kendini Bilmenin, Zen ve Tasavvuf Kendini Bilmenin Yolu, Zen ve Tasavvuf Kendini Yolu, Zen ve Tasavvuf Bilmenin, Zen ve Tasavvuf Bilmenin Yolu, Zen ve Tasavvuf Yolu, Zen ve Işığında, Zen ve Işığında Kendini, Zen ve Işığında Kendini Bilmenin, Zen ve Işığında Kendini Bilmenin Yolu, Zen ve Işığında Kendini Yolu, Zen ve Işığında Bilmenin, Zen ve Işığında Bilmenin Yolu, Zen ve Işığında Yolu, Zen ve Kendini, Zen ve Kendini Bilmenin, Zen ve Kendini Bilmenin Yolu, Zen ve Kendini Yolu, Zen ve Bilmenin, Zen ve Bilmenin Yolu, Zen ve Yolu, Zen Tasavvuf, Zen Tasavvuf Işığında, Zen Tasavvuf Işığında Kendini, Zen Tasavvuf Işığında Kendini Bilmenin, Zen Tasavvuf Işığında Kendini Bilmenin Yolu, Zen Tasavvuf Işığında Kendini Yolu, Zen Tasavvuf Işığında Bilmenin, Zen Tasavvuf Işığında Bilmenin Yolu, Zen Tasavvuf Işığında Yolu, Zen Tasavvuf Kendini, Zen Tasavvuf Kendini Bilmenin, Zen Tasavvuf Kendini Bilmenin Yolu, Zen Tasavvuf Kendini Yolu, Zen Tasavvuf Bilmenin, Zen Tasavvuf Bilmenin Yolu, Zen Tasavvuf Yolu, Zen Işığında, Zen Işığında Kendini,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR