tasavvufta-on-esas--022ad.jpeg
tasavvufta-on-esas--022ad.jpeg

Tasavvufta On Esas

İndirim Oranı : %30 İndirim
KDV Dahil : ₺140,00
İndirimli : ₺98,00
KDV Dahil : ₺98,00
Barkod : 9789755745701

 

Yazarı            : Necmeddin Kübra

Çevirmen       : Süleyman Gökbulut

Sayfa Sayısı  : 216

Çilt Tipi          : Karton Kapak

İç Kağıt         : Kitap Kağıtı

 

Boyut            : 13,5x21 

Usûlü'll-Aşere, Kübreviyye tarîkatının pîri Necmeddîn Kübrâ tarafından, kendi yolunun temel esasları etrafında kaleme alınmış önemli bir eserdir. Tövbe, zühd, tevekkül, kanâat, uzlet, zikir, teveccüh, sabır, murâkabe ve rızâ olmak üzere on usûlden bahsettiği için bu adı almıştır.

Zamanla tarîkatlar üstü bir nitelik de kazanan bu kısa ve vecîz eser, sadece müellifinin tarîkatına bağlı olanlarca değil, diğer tasavvuf çevrelerince de bir hayli ilgi görmüş ve üzerine şerhler yazılmıştır. Bu durum, söz konusu risâlenin, tasavvufî hayatın en temel ilkeleri olarak da kabul edildiğini açıkça göstermektedir.

Elinizdeki kitapta, Usûlü'l-Aşere'nin asıl metni ve Türkçe tercümesi ile beraber, bu eser üzerine yazılmış; Kemâleddîn Hüseyin Hârezmî, Abdülgafûr el-Lârî, İsmail Hakkı Bursevî ve kimliği meçhul bir müellife ait dört adet şerhi de bulacaksınız. Farklı zaman dilimlerinde yaşamış, farklı tasavvufî neşveye sahip bu şârihlerin yorumlarını okurken, kendiniz de bu yorumlara yenilerini katacaksınız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR